ברוכים הבאים לאתר להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית

לימודי פסיכותרפיה

בואו לגלות עולם מרתק המחבר בין גוף ונפש

לימודי פסיכותרפיה1

"דע את עצמך", סוקרטס

לימודי פסיכותרפיה2

"בכל יום זורחת אותה השמש, ובכל יום היא שמש חדשה", תלס

לימודי פסיכותרפיה3

"הקושי איננו להבין את מה שאין אנו יודעים, אלא את מה שאנו יודעים", ז'אק סאלומה

לימודי פסיכותרפיה4


לימודי פסיכותרפיה הוליסטית- איך מתחילים לבנות קריירה?

מאת מערכת האתר

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית- קריירה

בשעה טובה סיימתם לימודי פסיכותרפיה הוליסטית – מאחוריכם אלפי שעות של למידה, תרגול והתנסות קלינית ובידכם התעודה הנכספת. מה עושים עכשיו? היכן מתחילים? איך מתרגמים את הלימודים למקצוע? אין ספק שבשלב זה אתם מלאים בחששות. החדשות הטובות הן שישנן מכללות שיעזרו לכם בתהליך הכניסה לשוק העבודה.

אחד היתרונות המשמעותיים של העוסקים בתחום של פסיכותרפיה הוליסטית הוא היכולת לפתח קריירה עצמאית מהבית, כזו שאינה תלויה בגלי הפיטורין, בקצב גידול המשרות במוסדות לבריאות הנפש וכו'. ואכן, חלק גדול מבוגרי פסיכותרפיה הוליסטית משתלבים בעבודה בקליניקות פעילות או מקימים קליניקה פרטית וייחודית משלהם.

אפשרויות התעסוקה של בוגרי התכניות ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית קיימות גם בתוך מוסדות שונים הן במגזר הציבורי, הן במגזר השלישי (עמותות וארגונים) והן במגזר הפרטי.

בוגרי לימודי פסיכותרפיה הוליסטית מבוקשים מאוד במשרות רבות ומגוונות שהמכנה המשותף של כולן הוא עבודה טיפולית באנשים. הדוגמאות לכך הן רבות מספור: בתי חולים לבריאות הנפש, בתי אבות, בתי סוהר, בתי ספר, מרכזי סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, ועוד.

מעסיקים יודעים ומבינים כי בין אם מדובר במשרה של ייעוץ, של הדרכה, של חניכה אישית, או של הנחיית קבוצות – הרי שבכל אחד מהתפקידים הללו נדרשת, מעבר לרצון הטוב, גם רמה גבוהה של השכלה ושל ניסיון. לפיכך יעדיפו המעסיקים את בוגרי התכנית של לימודי פסיכותרפיה הוליסטית המצוידים בידע רלבנטי ובעיקר בניסיון קליני עשיר ובמגוון של כלים טיפוליים.

ערך רב קיים לעבודה במשרות מסוג זה המשיקות לתחום הטיפולי, הן לטובת התפתחותכם האישית והן לטובת סלילת דרככם המקצועית. השתלבותכם בשוק העבודה היא הזדמנות מעולה לבוא במגע הן עם מטופלים רבים והן עם קולגות, לרכוש ניסיון מקצועי שיוסיף לביטחונכם העצמי ולטפח את הרשתות החברתיות שלכם לבניית קהל לקוחות פרטי.

כניסה לעבודה, בין היא בתשלום ובין אם היא בהתנדבות, היא דריסת רגל במקום. במהלך עבודתכם במקום תייצרו קשרים אישיים משמעותיים. האנשים שאותם תפגשו במקומות ההתנדבות שלכם הם גם הממליצים הראשונים שלכם. הצוותים המקצועיים שאתם תעבדו במהלך הסטאז' עשויים להיות הקולגות העתידיים שלכם.
לעתים יכול מי שהתחיל את דרכו כמדריך בפנימייה למצוא את עצמו כמטפל מן המניין באותו מקום וקיימות דוגמאות נוספות של מקרים כאלו. לא מעט פעמים משתלבים בוגרי פסיכותרפיה הוליסטית כמתנדבים באותו בית חולים/ בית אבות/ בית ספר או מוסד אחד במסגרת הסטאז' הקליני שלהם, המהווה חלק עיקרי בתכנית הלימודים של לימודי פסיכותרפיה הוליסטית, ולאחר מכן נשארים באותו מוסד כחלק מצוות העובדים בשכר.

כאשר אתם שוקלים היכן ללמוד פסיכותרפיה הוליסטית כדאי שתבחרו במכללה ששמה דגש על נושא הפרקטיקום בקהילה, כזה המאפשר לכם להיכנס למוסדות שיקומיים ולבתי חולים לבריאות הנפש. חפשו מכללה שיש לה חטיבת השמה שכל תפקידה הוא לעזור לכם למצוא עבודה ביום שאחרי סיום הלימודים.

מדי שנה מכשירה מכללת רידמן מעל ל-4,000 סטודנטים המאיישים עם סיום לימודיהם את מרבית תפקידי המפתח בשוק הרפואה המשלימה בישראל. נתוני סקר פיננסי על אודות שוק הרפואה המשלימה בישראל שביצעה חברת BDI בשנת 2008, הראו כי למכללת רידמן נתח של כמעט 50% משוק הכשרות המטפלים בישראל. זאת ועוד – מרבית המעסיקים המובילים במשק, עפ"י הסקר, בוחרים להעסיק את בוגרי המכללה, וזאת באמצעות חטיבת ההשמה הייחודית – "רידמן קריירה" אשר משימה בהצלחה אלפי מטפלים מדי שנה.

למידע נוסף ללימודי פסיכותרפיה באתר רידמן.