ברוכים הבאים לאתר להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית

לימודי פסיכותרפיה

בואו לגלות עולם מרתק המחבר בין גוף ונפש

לימודי פסיכותרפיה1

"דע את עצמך", סוקרטס

לימודי פסיכותרפיה2

"בכל יום זורחת אותה השמש, ובכל יום היא שמש חדשה", תלס

לימודי פסיכותרפיה3

"הקושי איננו להבין את מה שאין אנו יודעים, אלא את מה שאנו יודעים", ז'אק סאלומה

לימודי פסיכותרפיה4


מהי פסיכותרפיה גופנית?

מאת מערכת האתר

לימודי פסיכותרפיה גופנית - מהי פסיכותרפיה גופנית

פסיכותרפיה גופנית היא ענף של פסיכותרפיה הוליסטית אשר מוסיף אל השיח המילולי, המהווה את הכלי העיקרי של הטיפול הנפשי, גם טכניקות שונות המתמקדות בגופו של המטופל, וזאת באמצעות מגוון של כלים טיפוליים, כמו: מגע ועיסוי, עבודת נשימה, דמיון מודרך, תנועה, עבודה ביצירה, מדיטציה וקול. פסיכותרפיה גופנית מתייחסת אל האדם כאל הוויה שלמה בה גוף ונפש אינם נפרדים זה מזה. הטיפול המוצע בה הוא גופני- נפשי והוא נוגע בכל רובדי האדם (פיסי, אנרגטי, רגשי, נפשי, פסיכולוגי, רוחני), בדפוסי התנהגות ובדפוסי מחשבה.

נקודת המוצא העומדת בבסיס השיטה היא כי רגשות מודחקים, טראומות שאנו חווים במהלך החיים וזיכרונות המוטבעים בגופנו, יוצרים דפוסים התנהגותיים, רגשיים וגופניים שאצל חלק מאתנו הופכים עם השנים לבעיות פסיכוסומאטיות ולמחלות. אבי השיטה, ד"ר וילהלם רייך, תלמידו ועמיתו של פרויד, אשר הכניס את השימוש במגע אל תוך הטיפול הפסיכותרפי הטביע את המשפט החשוב: "רגשות מודחקים מתהווים למתח שרירי בגוף".

כאשר מתרחש החיבור בין הרבדים העמוקים של הנפש לבין הרבדים העמוקים של הגוף  אנחנו מתקרבים אל המהות האמתית והייחודית שלנו. החיבור הזה נעשה במהלך הטיפול באמצעות כלים מגוונים, כגון: תנועה, מגע, נשימה, מילים, חלומות ודימויים.

לימודי פסיכותרפיה גופנית מאפשרים לנו להעמיק את הידע על אודות הקשר בין מערכת הרגשות המודחקים לבין מתחים, כאבים ומחלות שבני האדם סובלים מהם, וללמוד כיצד לטפל בהם במגוון הרחב של הטכניקות הגופניות. בבסיס ההכשרה נלמדות תאוריות מעולם הפסיכותרפיה המודרנית, בשילוב עקרונות של פסיכותרפיה גופנית – וילהלם רייך, גרדה בויסן, אלכסנדר לויין, פיטר לוין ואחרים. כמו כן נלמדים  כלים טיפוליים רבים, כגון: דיבור, מגע, תנועה, נשימה, קול, יצירה, משחקי תפקידים, עבודה אנרגטית ועוד.

למידע נוסף על פסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן.