ברוכים הבאים לאתר להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית

לימודי פסיכותרפיה

בואו לגלות עולם מרתק המחבר בין גוף ונפש

לימודי פסיכותרפיה1

"דע את עצמך", סוקרטס

לימודי פסיכותרפיה2

"בכל יום זורחת אותה השמש, ובכל יום היא שמש חדשה", תלס

לימודי פסיכותרפיה3

"הקושי איננו להבין את מה שאין אנו יודעים, אלא את מה שאנו יודעים", ז'אק סאלומה

לימודי פסיכותרפיה4


מהי פסיכותרפיה הוליסטית?

מאת מערכת האתר

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית- מהי פסיכותרפיה הוליסטית

פסיכותרפיה הוליסטית היא שיטה טיפולית אשר מתייחסת  אל האדם כאל שלם המורכב מגוף, נפש ורוח. שיטה זו לוקחת בחשבון את הקשר ההדוק בין מערכת הרגשות המודחקים לבין המחלות והתסמינים הפיזיים שמהם סובל האדם, בהנחה כי כל סימפטום גופני מושפע באופן ישיר או עקיף ממצב רגשי לא מאוזן.

אם הכלי העיקרי של הפסיכותרפיה הקונבנציונאלית הוא השיח הטיפולי הרי שהגישה ההוליסטית משתמשת בכלים נוספים, כגון: מגע, דמיון מודרך, שימוש בתרגילי נשימה, תנועה, קול, צבע, התבוננות ומדיטציה.

במסגרת לימודי פסיכותרפיה הוליסטית נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של גישות ומודלים מערביים ומזרחיים המנצלים מנגנוני וקשרי גוף-נפש בתהליכי טיפול ושינוי. עושר הגישות ומגוון הכלים הרחב מאפשר לפסיכותרפיסט ההוליסטי למצוא את הדרך כדי להגיע אל שורש הבעיה הלא מודעת של המטופל ולהעלות אותה לרמה המודעת. בנוסף, בכוחו של הפסיכותרפיסט ההוליסטי להעניק למטופלו כלים להתמודדות יום יומית עם מצבי מתח וקונפליקט, לשמירה על אורח חיים בריא, להגשמה ולהתפתחות אישית.

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית היא מקצוע המצוי כיום בתנופה ומקבל לגיטימציה והכרה בכל חלקי החברה בארץ. במקצוע מרתק זה באים לידי ביטוי היכולות היצירתיות של המטפל אשר מגלם בעבודתו  אינטגרציה של תיאוריות פסיכולוגיות, שיטות ומיומנויות טיפוליות, לצד התפתחות של אישיות טיפולית.

למידע נוסף על לימודי פסיכותרפיה במכללת רידמן.